Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dagannoth Kings

11. 1. 2012

Špecifikacei Dagannoth Kings

Combat level: 303

HP: Supreme – 255, Rex – 332 a Prime – 255

Útok: Supreme – ranged, Rex – melee a Prime – mage

Dropy (len unikátne):
Supreme: seercull bow, dragon axe a archer ring.
Prime: mud staff, dragon axe a seers ring.
Rex: dragon axe, berserk ring a warrior ring.
 

Kde jsou Kingovia?

K tomu, abyste sa dostali k Dagannoth kingom, budete potrebovat  ist aspoň vo dvojici. Sám neotvorite chránené dvere do hlbín Waterbirth Island. Dole na vás čakajú traja královia, každý disponuje svojím drtivým útokom, takže ideálna zostava je ísť v trojici, ale neni problém zvládnuť vo dvoch. Nepotrebujete žiadny Quest len 1000gp na cestu.

Dagannoth Kingovia sídlia vo Waterbirth Island, k ním sa dostanete z móla vo Fremenik dedine. Miestny námorník vás odvezei na ostrov, ktorý obsahuje vela Snape Grass k zberu. Pred odjazdom je nutné si rozdeliť úlohy, čo kdo bude robiť a podla toho se vybaviť na cestu. Výbava popisaná v tomto článku je len doporučená, behom výpravy zistite, že niektoré veci neni potreba mať a môžete ich nahradit lepšími.

Doporučené levely.

Very low lvl class
Attack, Strength, Defense: 70 level.
Ranged: 61 lvl.
Magic: 55 lvl.
Prayer: 43 lvl.
Summoning: 52 lvl.

Low lvl class
Attack, Strength, Defense: 80-85 level.
Ranged: 70 level.
Magic: 75 level.
Prayer: 65 level.
Summoning: 52 level.

Medium lvl class
Attack, Strenght, Defense: 85-90 level.
Ranged: 80 level.
Magic: 75-80 level.
Prayer level: 70 level.
Summoning: 69 level.

High lvl class
Attack, Strenght, Defense: 90-99 level.
Ranged: 90 level.
Magic: 85-90 level.
Prayer level: 85 level.
Summoning: 79 level.

Elite lvl class
Attack, Strenght, Defense: 95-99 level.
Ranged: 95 level.
Magic: 90 level.
Prayer level: 90 level.
Summoning: 96 level.

Keď je to možné, spravte si quest: As first resort..., ktorý vám umožní na chvíli neobmedzený bech a rovno pobežíte ku kingom bez zastavovánia.

Solo – minimální výbava

Pokud hodláte chodit na Dagannoth Kingy sám, tak jedna z doporučených výbav je Verac armour, který poskytuje vysoký prayer bonus. Kombinaci armouru pro solo je mnohem více, někteří chodí v Guthanu nebo Bandos a pak zabíjejí všechny 3 kingy a téměř se shodují s výbavou v týmech, ale o tom později. Na obrázku tedy vidíte řekněme minimální doporučenou výbavu na solování.

Melee zbraň: whip/dds pro zabíjení na počátku Supremeho, pokud vám někdo otevřel bránu, tak ho můžete požádat aby na sebe nalákal Supremeho a Primeho.
Mage výbava: fire wave/slayer dart.
Shield: dragonfireshield/graniteshield/falador shield 3
Ring: ring of wealth/jakýkoliv fremenik ring/explorer ring/ring of life
Boty: dragon/climb
Rukavice: barrow/cooking gauntlets
Inventář: protijedy, sara brew a supre restore, law runy na telegrab nebo teleport pryč, fire a nature runy na alchování některým dropů a samozřejmě druhý pouch s nějakým zvířetem, buď druhý nosič nebo léčitel (bunyip, titan, unicorn).
Inventář zvířete: naplnit maximum jídla.
Levely a skilly: solování je náročnější než v týmu, veškeré rány dostanete jen vy a nikdo jiný, takže pokud hodláte solovat, tak doporučuju aspoň low lvl class – tedy D4rg3th třída.

Při solování zabijíte převážně Rexe, proto není ve výbavě ranged výbava. Pokud jste zkušení, tak určitě najdete i lepší a kvalitnější výbavu a vlastně tento článek ani nepotřebujete.

Běžná výbava – tým i solo

Toto už patři k velmi kvalitní výbavě, použival jsem ji v době kdy nebyl summoning, i tehdy se skvěle osvědčil a není tomu jinak i dnes, výbava se zlepšila i zbraně jsou mnohem kvalitnější. Než se vydáte na dagannoth kingy, vyvolejte si nosiče a naplňte ho, do inventáře si vezměte další, pro případ, kdyby jedno zemřelo a má stálé plný inventář jídla.

Armour: guthan – na léčení ze spinolypsů a Supremeho.
Zbraň: saradomin godsword/whip/dragon hally/guthan spear. Guthan spear není moc kvalitní zbraň, doporučuji radši přibalit nějakou rychlou nebo silnou melee zbraň jako je whip nebo godsword.
Mage výbava: fire wave/slayer dart.
Ranger výbava: runite crossbow + diamond (e)/adamant bolt/broad bolt. Zde doporučuji broad bolt, které jsou silné jako adamantové a jsou levné.
Shield: dragonfireshield/graniteshield/falador shield 3
Ring: jakýkoliv fremenik ring/explorer ring/ring of life
Boty: dragon/climb
Rukavice: barrow/cooking gauntlets
Inventář: protijedy, sharky, prayer potion + holy wrench. Black hide body, nejen aby vám batoh sbíral bolty, ale také snadno zabijete Primeho.
Inventář zvířete: směs jídla, potion dle potřeby.
Levely a skilly: od třídy D4rg3th a výše je ideální.

Elitní výbava – tým i solo

Toto už je hodně kvalitní výbava, asi jedno z nejlepší dostupné ve hře. Kombinace silného bandos armouru, barrow helmy (ideální torag helma, která je levná) a dragonfire shieldy poskytuje kvalitní ochranu.

Výbava je stejná jako u běžné, ale vyžaduje už třídu levelu Janaj, neboť vašim zdrojem jídla nebudou jen 4 monkfishe, ale bude to moss/fire/ice titan nebo unicorn, dále je ideální mít i saradomin godsword na doplnění zdraví a prayeru, pokud nemáte sgs, tak postačí whip. V této výbavě není problém chodit solo a můžete zabíjet velmi snadno všechny 3 kingy. Hlavním problémem tu je antipoison, se 4 flašky antipoison vydržíte 2 hodiny.

Je nutné si vzít 2 unicorn/titan pouche a během cesty ke kingům pak vyvolat jednoho, který vás bude během boje léčit. Dalšího vyvoláte zhruba za hodinu, což by odpovídalo výdrž 1 summ monstra.

Angel výbava – tým i solo

V tomhle teďka chodím na dagannoth kingy. Unicorn už nenosím, ale nahradil jsem za Pack-Yak, který dokáže unést až 30 předmětů, takže s plným inventářem Yaka není problém přežít, jako další zdroje jídla je pak saradomin godsword a to co padne z kingů (bass, swordfish a sharky). Scrolly od Yaka se tu velmi hodí, mraky kosti (7000 gp) a kůže (3500gp) jsou docela výdělečné a proto není na škodu si tyto předměty posílat do banky. Dálší rozdíl je v antipoison, místo 4 super antipoison jsem nahradil flaškou antipoison+. S touto výbavou není problém vydržet 2 hodiny.

Cesta k Dagannoth Kingům

Popis mapy 1. část:

Bod číslo 1:

Vchod do hlubin ostrova je chráněná 3 dveřmi. V každém z nich jsou monstra a každá disponuje jiným útokem a dle toho by měl být také zapnutý prayer. Nejlepším místem jsou dveře k Rock Crab, ti jsou neškodní. Stoupněte si na plošinku před dveřmi a až oba budete na plošině, tak je otevřete.

Bod číslo 2:

Vrhací sekera už nefunguje, takže oba poběžíte k vchodu, kde jsou 88 lvl dagannothi (range protect), jeden z vás proběhne dovnitř a druhý se musí rychlé vrátit zpět k vchodu k rock crab. Pokud to stihnete, tak na konci pomocí range zbraň zničíte překážký a můžete oba projít.

(Mapa převzata ze stránek runescape.com, popis byl doplněn mnou.)

Popis mapy 2. část:

Nebezpečná místa jsou s ranged a mage monstry, tam je nutné rychlé proběhnout se zapnutým protectem. U melee monster, kde jsou obří kraby není nutné běhat a ani není zapotřebí zapnout protect. Jediné nebezpečné místo s melee monstry je poslední místnost do další části jeskyň, tam se nacházejí dagannothi 90 lvl a jsou nebezpeční, dokáží zranit i 14.

Odpočinková místa:

O-1 O-2 O-3

U všech odpočinkových místech, si počkejte na +70% energy pro běh.

Popis mapy 3. část

Předposlední patro mega dungeonů. Na mapě lze vidět kde se nacházejí Kingové, tedy v tomto patře nejsou, ale vede tu žebřík dolů a rovnou do jejich sídla. Není dobré hned doběhnout dolů za nimi, ale proběhněte přes žebřík až hluboko dozadu k bodu O-4. Tam bude posledním odpočinkovým místem, kde si doplňte zdraví a připravte si loknout super sety, prayer potiony a super antipoison. Pokud jste připravení, tak vlezte dolů za Kingy.

O-4

U Dagannoth Kingů

Pokud jste se dostali až dolů ke Kingům, tak vězte, že teprve teďka peklo začíná. Dole jsou 3 mocní králové, všichni v jedné místnosti a okolo jsou malé potvůrky Spinolyps, kteří neustálé odstřeluji ranged a mage útokem. Před vstupem do sídla králů si připravte mage protect, jinak budete velmi rychlé v lumbech/falador.

Safe spot číslo 2:

Červené čtverečky jsou bezpečná místa, kde lze stát a jste mimo dosah Rexe.

 

 

Safe spot číslo 3:


Červené čtverečky jsou bezpečná místa, kde lze stát a jste mimo dosah Rexe.

Double kill – Rex a Prime only

Tento bojový způsob je pro solo nebo nezkušené hráče, killujete jen Rexe a Primeho.

Dole je nutné aby 1 z vás se zaměřil na Supreme a druhý nalákal Rexe do safe spotu. V případě lákače Rexe, je nutné, aby od žebříku (bod číslo 1), proběhl podél okraji ostrůvku a přitom uštědřil Rexovi pár ran, aby ho nalákal. Prvním safe spotem je číslo 2, pokud ten selže, pak je tu safe spot číslo 3. Mezitím druhý se postará o Supreme tvrdým melee údery a až se mu podaří skolit Supreme, tak poběží k bodu 3, kde může nachystat luk a útočit na Prime. V bodě 3, jste chránění před Supreme. Tam oba můžete střílet nerušeně na Prime, který po vás chrlí mage útoky, ale ty by neměli vadit, hned jak se objeví Rex, tak běžte k bodu číslo 2, kde ho magickým úderem nalákejte a pak proběhněte opět podél okraji (na mapě zeleně vyznačená cesta) k bodu 3. V pokročilé fázi na Supreme neútočte, je to zbytečné plýtvání jídla a je to poměrně rizikové.